Din nefericire, chiar in noaptea de Ajun, colegul nostru a ajuns de urgenta la spital, dupa o gripa dusa pe picioare si accentuata de o pneumonie. Din nefericire criza s-a produs chiar la mine acasa, de unde am plecat de urgenta la spital. Am fost la Municipal si apoi am ajuns in miez de noapte la Matei Bals, direct la Terapie Intensiva unde se afla si astazi sub stricta supraveghere, inconstient si conectat la aparate. Le multumim doctorilor care se ocupa de el, si care credeti-ma fac minuni!
Am vazut in noaptea de Craciun, spitale si doctori care lucrau din greu, si cateva insule de normalitate intr-un sistemul sanitar pus e butuci. Am gasit la Spitalul Universitar o camera de garda asaltata de probleme medicale, dar care facea fata cu brio situatiei, si la Matei Bals, niste oameni care demonstreaza ca putem avea medicina performanta si in Romania.( de remarcat ca Toni nu a avut nevoie de niciun medicament procurat suplimentar (cum se practica la noi), spitalul fiind corect si perfect aprovizionat)
Cu totii ne dorim ca Toni sa treaca peste acest episod al vietii sale si sa revina, chiar daca pronosticul medicilor este foarte, foarte rezervat. Si inca ceva oameni buni: nu va jucati cu sanatatea voastra si nu nesocotiti boala, chiar daca pare banala, si nu vorbim aici doar de gripa porcina ci si orice alta afectiune care netratata poate ajunge intr-un punct din care cu greu va puteti intoarce!
later edit
Astazi pe 2 ianuarie Toni e mai bine, respira aproape singur, nu mai are febra si speram intr-o evolutie mai buna in viitoarele zile! Multumim in numele lui Toni pentru toate cuvintele frumoase si incurajarile voastre!
Pagina: « 1 [2] 3 4 5 … 8 » Show All
Pagina: « 1 [2] 3 4 5 … 8 » Show All
LA MULTI ANI BRE SERBANE SI SA-I TRANSMITI URARI DE BINE DIN PARTEA MEA SI LU’ GAINUSA;) ESTI LIDERUL DE AUDIENTA DE PE PRIMA TV! TINE-O TOT ASA!
Click pe http://mediablog.haipa.ro/2010/01/01/revelion-fara-copii/ daca vreti sa aflati cum am petrecut eu noaptea dintre ani
Insanatosire grabnica lui Toni!
Va urez “LA MULTI ANI!” si fie ca anul care vine sa va implineasca toate visele.Sa auzim de bine.
Avem prostul obicei de-a ignora ceea ce nu ne afectează în mod direct, probabil datorită unui soi de “politică a struţului”, sperând,probabil, că lucrurile sau evenimentele ignorate nici nu există. Este o mentalitate păguboasă, care se manifestă în toate straturile şi la toate nivelurile societăţii din această ţară. Şi-mi pare extrem de rău că a trebuit ca un membru valoros al echipei voastre să se îmbolnăvească , atrăgând astfel atenţia asupra acestui nou tip de boală infecţioasă, contagioasă , care EXISTĂ, în ciuda credinţei unora că toate ştirile despre ea ar fi manipulare pt. a stârni panică printre români. Orice s-ar întâmpla ,aveţi grijă de voi şi de cei dragi ,pentru că viaţa este cel mai preţios bun care v-a fost dat!
@pentru icsuleasca…exista o categorie de oameni care nu vor accepta niciodata ca nu pot mai mult decit sa dea sfaturi, chiar daca “sfaturile” nu ii ajuta nici macar pe ei! Sint oamenii de care ne ferim in general, iar ei nu inteleg niciodata de ce!
http://cuvintre.wordpress.com/2010/01/01/ard-de-pomana/ Sper sa auzim numai de bine despre cei dragi!
Probabil sunt printre ultimele persoane care l-au vazut pe Toni, inainte de a se intampla nenorocirea….e greu de scris in cuvinte prin ce momente trec acum…este adevarat ce s-a scris intr-un comentariu despre el..tot timpul avea grija de el,de sanatatea lui,se ducea la doctor in aceeasi zi in care avea vreo problema legata de sanatate oricat de mica… este inexplicabil cum s-a intamplat asa ceva…a crezut ca e o simpla raceala pe care o poate duce pe picioare ( multi procedam in acest fel..dar uite ca se pot intampla multe…fara sa ne gandim ),urma sa mearga la doctor,dar nu a mai apucat …sa ne rugam cu totii pentru sanatatea lui, sa treaca cu bine peste incercarea asta grea ….
Multumesc pt autografe!
Ce mai stii Serbane, care e starea lui?
PS. La Multi Ani !
LA FOARTE MULTI ANI LUI TONI SI EVIDENT VOUA. DE CAND AM AFLAT SUNT NUMAI CU GANDUL LA VOI SI-MI DORESC MULT DE TOT SA SE INTAMPLE UN MIRACOL. PE 4 IAN ESTE ZIUA MEA SI-MI DORESC SA AUD VESTI BUNE DE TOT. OARE POT SA VA AJUT CU CEVA? PRIN STRAINATATE EXISTA CEVA CARE SA-L AJUTE? DACA STII CA CEVA IL POATE AJUTA , TE ROG , NEGRESIT SA-MI SCRII. AI GRIJA DE TONI SI DE CARCOTASII TAI SI SA AUZIM NUMAI DE BINE.
PS. DA DE VESTE DACA AI NOUTATI
La multi ani Carcotasi !
Sanatate maxima lui Toni si-mi pare tare rau pentru ce i sa intimplat !
Voi cei din echipa a-ti facut analizele ?!
Te rugam tine-ne la curent cu starea de sanatate a lui Toni
Pai bine bre, nenea Toni, asa ne-a fost vorba? Hai, baga cateva vitamine si treci la treaba… Nu ne lasa Toni, tata ! Avem nevoie de tine si de umorul tau. Ne incanta fiecare aparitie, ne bucura prezenta ta. Sa te faci bine, Toni…
By Toni Montana
Eu sunt sigura, sigura, ca toate gandurile bune au ajuns la el si ca se lupta sa nu asteptam in van. Toni va reveni printre noi, cu siguranta.
Dumnezeu l-a inzestrat cu un suflet mare, iar acum sigur nu=l va lasa sa se iroseasca!
Toni, te asteptam!
tony…sper sa citesti mesajul …dupa ce iti revi…si vei rade….m-ai speriat ingrozitor….te pup…si suna-ma
Draga Serban ,
Eu va doresc doar atat ca la sfarsitul anului 2010 sa fiti impreuna toata echipa si sa va aduceti aminte cum cu an in urma ati trecut printr-o incercare grea si uite ca acum sunteti cu totii mai uniti ca niciodata si va bucurati unul de altul.
Cat despre sistemul nostru de sanatate si despre spitale,tine foarte mult de oamenii peste care dai ca in orice alt domeniu de altfel.Cunosc persoane care au trecut prin experiente neplacute cu doctori in Spitalul Universitar si oameni care au fost foarte incantati de devotamentul altor doctori.
Deasemenea Toni are o sansa pe care putini o au,este o persoana publica ,cunoscuta si iubita…si orice ai spune atentia care i se acorda sunt sigura ca este mai mare in felul asta.Nu intelege gresit ,nu condamn de niciun fel asta ,doar ca atunci cand vi ca un no name intr-un spital de la noi ai sanse 50% sa fi tratat bine,totul depinde peste cine dai…dar asta este o alta discutie despre sistem ,care nu-si are locul intr-un astfel de moment.
Ii doresc lui Toni toata puterea si vointa de viata ca sa treaca peste o astfel de incercare.
Multa, multa sanatate lui Toni si un an cat mai bun pentru toata echipa Cronicii!
Sergentule …
fa-te bine mai !!!
iti spune asta furierul capitanului Andrei (pe vremea aceea… anii 90) de la UM 02210 .
si sa stii ca nu suntem de loc “speriati” !!!
TRANSMITE-I TE ROG ASTA LUI TECUCEANU !!!!
stie el mai bine despre ce este vorba …
Prin asta pot multi altii sa-si dea seama ca cu viata nu e de jucat… si eu stau in spital!
Multa sanatate la Toni!
Multa sanatate lui Toni! Pentru ca are foarte multi prieteni si admiroatori altaturi trebuie sa treaca peste acest moment neplacut.
Ii tinem pumnii si te rog Serban sa ne mai spui cum se mai simte.
Va urez ca anul care tocmai a inceput sa porneasca cu o veste buna pentru voi si implicit si pentru noi ceilalti, sa fie unul mult mai bun in care sa aveti parte numai de realizari frumoase.
La Multi Ani! Sanatate multa tuturor carcotasilor! Nu uitati, avem mare nevoie de voi!
Hai Toni,nu te lasa,lupta pentru tine,pentru parintii tai ,pentru toti cei dragi…te rugam Serban sa ne mai dai informatii proaspete despre Toni…Multumim frumos
La multi ani,baieti!Sanatate lui Toni cat se poate de multa si voua la fel.Serban nu este emisiune cu voi sa o pierd si de aceea,si pentru ca sunt cadru didactic,te aprob in ceea ce priveste revelionul la posturile TV.A fost o rusine nationala.Nu ne mai lipseste nimic.Le avem si pe acestea.Fiti buni si promiteti si voi un revelion pentru 2011 pentru ca puteti si aratati totusi ca poporul roman nu este atat de incult.Nu ma asteptam la asa ceva!
Cu bine si emisiuni la fel de bune.
Toni e spre bine, s-auzim numai veşti bune de la el! Şi încă ceva Şerban: un pas anterior tratării bolilor (spus de tine) ar fi prevenirea bolilor prin creşterea imunităţii organismului printr-un consum de alimente crude şi mai puţine alimente preparate gen super hipermarchet (bazate pe multe E-uri), acestea din urmă în câţiva ani ne va curăţa. Pentru un efect mai rapid sunt indicate alimentele ce conţin antioxidanţi de tipul vitaminelor A, C şi E, zinc şi seleniu; de ex.: usturoiul (nr.1 cu proprietăţi antibiotice si antivirale arhicunoscute), ceapa, varza, ardei gras, mere, miere, citrice, banane ş.a. Să nu uităm nici de calitatea apei consumate şi a aerului respirat plus evitarea sedentarismului prin mişcare (sport). S-auzim de bine! La mulţi ani!
Din nefericire, primejdia este atat de aproape de noi, si poate surveni oricand.
Sanatate multa!
Am avut probleme cu internetul acum am citit despre Tony ma rog pentru sanatatea lui.O sa fie bine si o sa ne mai distreze mult timp de acum inainte.Sa-mi dati adresa lui sai trimit un sac de vitamine din Cipru sa nu se mai intample ce s-a intamplat.Sanatate si sa va revedem cu bine.Sa ne tii la curent despre Tony.
multa sanatate lui Toni sa aveti grija de el ,Dumnezeu sa-l aiba in paza
LA MULTI ANI!
Si multa sanatate tuturor carcotasilor.
Nu vreau sa va stric ziua cu comentarii la adresa sistemului sanitar din Romania. Ma bucur insa ca mai sunt si medici in acest sistem (adica oameni care chiar cred in juramantul depus)
Inca odata sa auzim numai de bine
Da sunt de acord de ceea ce zici de spitale dar inca in Romania mai trebuie imbunatatite si fara sa se maiia spaga.Merci,pe voi va trateaza toate spitalele ca pe niste regii fara spaga si comditii ultra Ope cind omul de rind daca nu ii baga banii in buzunar il lasa sa moara de la voi cum sa ia ????
Da sunt de acord de ceea ce zici de spitale dar inca in Romania mai trebuie imbunatatite si fara sa se maiia spaga.Merci,pe voi va trateaza toate spitalele ca pe niste regii fara spaga si comditii ultra Ope cind omul de rind daca nu ii baga banii in buzunar il lasa sa moara de la voi cum sa ia spaga.SANTATE MULTA CPLEGULUI VOSTRU
La multi ani! intregii echipe si multa sanatate lui Toni … sa se puna pe picioare cat mai repede si sa nu-si de-a burat jos. MULTA SANATATE TONI!
Spaga?Spaga cat a fost? Si sa nu ziceti “nimic” ca nu va cred! Doar traim cu totii in Romania.
Lupta Toni….suntem alaturi de tine si de voi -echipa-Serbane…Dumnezeu e mare!!!
Insanatosire grabnica!!
la multi ani si multa sanatate pentru toata echipa cronica carcotasilor , celor de la kiss , lui MISU care e preferatul meu , la copiii vostri , celor care lasa comentarii pe acest blog si pe care ii simt prieteni,lui Unguru bulan care ma binedispune de fiecare data……………..my heart belongs to you { CRONICA}
Am fost foarte ingrijorata cand am auzit stirea la TV. Ma bucur ca acum e mai bine. Multa sanatate lui Toni!
Buna Serban,
In primul rand va doresc cel mai frumos nou an, sa fie cel mai frumos pentru toti din echipa.
Am citit despre Toni si ii doresc multa sanatate si sper din suflet sa se faca bine, sunt sigura ca e puternic si va trece peste asta mai ales cu voi in preajma lui, multe salutari si este in rugaciunile mele!
VA iubesc mult!
Ma bucur pentru Toni, mama mea a fost si ea cu el internata in acelasi loc, cu aceleasi simptome, dar cu tot efortul medicilor, pe 30 Decembrie s-a stins….Pe ea am internat-o intai pe 15 Decembrie la Victor Babes, cu o usoara febra si inceput de pneumonie si cu toate cele 8 antibiotice si multe alte medicamente, boala s-a agravat. Si eu vreau sa spun ca am apreciat devotamentul medicilor si dotarea spitalului. Au facut tot ce au putut sa o salveze, cand deja nu mai putea respira au mutat-o la Matei Bals la terapie intensiva unde a mai trait 3 zile. Doctorul Apostolescu este un om deosebit si as vrea sa le multumesc tuturor medicilor care au incercat imposibilul sa o salveze. Fiti tari si ingrijiti-va.
buna frate,in fiecare miercuri ma uit la voi,si duminica in reluare,pls adaugama in list ta de mess,id-ul meu este bogdan_nicorescu,sunteti tari,dezbracatu’ e nebun
) face nishte glume de te taie
),huidu:bravo voua,ati fost destepti si ati stiut ce sa faceti,;) mereu ziceti adevarul,si a fost tare o faza cu vanghelie si in loc de google a zis goagle:)),ma,va salut si sanatate la toti
sanatate maxima lui toni !
serbane ,intra pe site-ul libertatea ,este un articol despre toni,sa vezi ce commenturi a lasat unul ‘vadim si oana zavo.nu stiu de ce, dar inclin sa cred ca sunt chiar ei prin felul lor de exprimare.
poate poti tu sa descoperi cumva daca sunt chiar “inculpati”,si daca da mai baga-i o tura de sezon la carcotasi !
Care e situatia lui Toni?
La multi ani! Va doresc tot binele din lume si multe impliniri.
Lui Toni ii doresc, din tot sufletul, insanatosire grabnica.
Ai dreptate Serban in legatura cu programul de revelion.O mizerie peste tot, m-am uitat toata noaptea la filmele documentare produse de BBC.Noroc cu tehnica asta care ne ajuta sa scapam de plictisul de a vedea ce ne servesc televiziunile din tara.In legatura cu Tony, am citit si vestile mai bune si ii doresc sa ne mai incante mult timp cu umorul lui inegalabil!
@Dan B.: ASA TATA! BRAVAS! bine ca-si revine omu nostru! Toni, grasule! sa te vaz inapoi pe tzava tembelizorului ca fara tine emisiunea nu mai are niciun farmec! Bravas mosule ca ti-ai mai revenit! fa-te bine mai repede si sa ne distram cu toti carcalacii din TV… Sa fii sanatos si exagerat de fericit cu cei dragi si haidi mai repede in platoul de filmare
Ca toti avem o boala nedetectabila medical: suntem dementi de vai de mama noastra! sanatate maxima grasule! Dan B. de la Pitesti
http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/toni-tecuceanu-se-simte-mai-bine-82272.html
http://www.mytex.ro/tex-monden/carcotasul-toni-tecuceanu-este-tot-in-stare-critica_244052.php
http://www.ziarulnational.com/stiri/Show-Biz/1262531887-Gripa-porcin-a-z-d-rnicit-planurile-lui-Toni-Tecuceanu-
Scuzati de Cancan.
insanatosire grabinica, dar ca idee poate tratamentul de care a avut parte in spital a fost unul special, preferential. se poata la noi daca esti cunoscut doctoriir si lumea sa se poarte mai bine si mai cu grija decat cu oamenii de rand, iar asta o stim cu totii.
Acum am aflat ca Toni nu mai este. Sunt socata, iar gandurile mele au luat-o razna. Nu pot spune decat ca este dureros, foarte dureros ca un om asa plin de viata sa dispara intr-o secunda. E nedrept ca un om care radia de veselie si pofta de viata, care aducea zambetul , ba chiar hohote de ras, in casele atator romani sa coboare din trenul vietii atat de repede…
Dumnezeu sa-l odihneasca!
La multi ani, Toni! Am aflat mai tarziu ce s-a intamplat, dar asta nu inseamna ca urarile mele nu sunt din toata inima: sanatate, sanatate si iar sanatate!
Spune ca nu este adevarat ca a murit Toni..nu se poate asa ceva mai ales ca era la inceputul carierei, in plin avant.
Astept vesti!!
buna ziua!(daca poate fi buna…)Am citit acum 5 min o stire cum ca Tony a murit.Nu-mi vine sa cred .E o gluma sau ceva? Sper ca nu e adevarat.Despre CRONICA numai de bine dar altadata cu comentarii.Ma sa duc vad stirile.
am citit in presa ca a murit toni..dumnezeu sa-l odihneasca…
A MURIT TONI TECUCEANU ASTAZI 5 ian. 2010 ORA 7.00
Dumnezeu sa-l ierte, a fost un om minunat!